Ir zināms, ka kustības ir nepieciešamas. Tās ir tik vajadzības ne vien lai saglabātu vēlamo ķermeņa svaru, bet arī lai uzlabotu mūsu pašsajūtu un novērstu slimību risku nākotnē. Šis – Covid19- laiks ir liels pārbaudījums ikvienam no mums gan fiziski – samazinot kustību biežumu, fiziskās aktivitātes, gan emocionāli, mokoties neziņā par nākotni, finansiāli, nereti arī veselības ziņā.

Tādēļ meklējot šī laika brīnumlīdzekli , kas palīdzētu mums to izdzīvot , atgriežamies pie Kustību un Meditāciju nodarbībām. Pagaidām kaut onlinā un attālināti. Lai izdzīvojot šo laiku, varētu atgriezties pie pilnvērtīgas ikdienas dzīves. Pētījumi medicīnā apstiprina,ka regulāras fiziskās aktivitātes nav nekas cits, kā vien tāds ārstniecisks brīnumlīdzeklis ķermenim un prātam, kas pasargā, pat ārstē virkni dažādu slimību. Piemēram, katrs piektais nāves cēlonis Eiropā ir sirds un asinsvadu slimību gadījums, ko nereti rosina mazkustīgais dzīves veids. Un Covid19 ar mājsēdi šajā ziņā gandrīz gada garumā tam ir labs piemērs. Lai samazinātu risku saslimt ar vēzi, augstu asinsspiedienu ir regulāri jākustas, jākustas. Diabētu, osteoporozi, trombozi, reimatismu, osteoartrītu, demenci , depresiju un vēl un vēl citu slimību risku iespējams samazināt ar regulāru fizisku aktīvu dzīvesveidu.

Var lietot medikamentus dažādu slimību gadījumos, un to arī jādara, bet brīnumlīdzeklis- kustības un apņēmība, gribasspēks kustēties kaut pusstundu dienā uzlabo atmiņu, koncentrēšanos, mazina trauksmi, grūtsirdību, uzlabo dzīves kvalitāti un ilgumu.
Mazkustīgums var būt nāvējošs. Lai cik mazkustīgi līdz šim esam dzīvojuši, nekad nav par vēlu sākt kustēties! Kustēties ar prieku, tā, lai mirdzētu acis un gribētos to saukt par savu dzīvesveidu pat tad, kad grūti, kad negribas, jo pēc fiziskajām aktivitātēm zinām, būs prieks un gandarījums. Un ar gadiem kustības ir vēl jo svarīgākās. Atbilstošas vecumam, veselības stāvoklim un fiziskajai sagatavotībai.
Mazi solīši dara brīnumu!
Tiekamies Jogas Darbnīcas Zoom nodarbībās –
Telpā Kustībai un Atelpai!