Yin joga

Yin joga ir mierīga un fiziski pasīva jogas prakse, kas astoņdesmito gadu beigās attīstījās ASV, sintezējot Daoistu jogas un Hatha jogas elementus. Yin jogas  pamatmērķis ir iedarboties uz ķermeņa dziļajiem saistaudiem (saitēm, fascijām), padarot tos gan elastīgākus, gan izturīgākus. Tādā veidā tiek uzlabota un uzturēta ķermeņa mobilitāte un vitalitāte.

Yin joga lieliski iedarbojas arī uz ķermeņa enerģētiskajiem kanāliem – meridiāniem, ļaujot atbrīvoties no enerģētiskajām blokādēm un uzlabojot smalkās dzīvības enerģijas plūsmu ķermenī. Yin joga:

  • Uzlabo ķermeņa lokanību;
  • Palielina ķermeņa izturību;
  • Piemērota tiem, kuri pavada daudz laika sēdus stāvoklī;
  • Piemērota sportistiem- palīdz izvairīties no traumām;
  • Veicina enerģijas apmaiņu;
  • Līdzsvaro nervu sistēmas darbību;
  • Pazemina stresa līmeni.

Yin joga  piemērota visiem jogotājiem – gan  iesācējiem, gan jau praktizējošiem jogotājiem , tiem, kas vēlas mierīgāku praksi, kā arī tiem, kas vēlas sabalansēt savu jogas praksi, praktizējot ko pasīvāku līdzās dinamiskākiem jogas virzieniemsporta aktivitātēm.

Sākumā Yin Joga var likties viegla tiem, kas ir pieraduši pie ātrākām, aktīvākām jogas praksēm, taču tas ir maldīgi! Yin Jogas nodarbības laikā pozas (asanas) iztur no 1 minūtēm līdz pat 20 minūtēm. Un jūs pamanīsiet, ka ķermenis reaģēs uz šo jogu pavisam citādāk – vairojot spēku  un domas skaidrību.

Yin Jogas pozas noturēšanas ilgums ir izstrādāts speciāli tam, lai iedarbotos uz saistaudiem un locītavām. Tie kļūst elastīgāki un stiprāki. Laikus rūpējoties par saistaudiem un locītavām, būsiet veselīgāki jebkurā vecumā. Tiem, kas aktīvi nodarbojas ar sportu vai daudz staigā, šis jogas veids palīdzēs izvairīties no traumām. Tiem, kas daudz laika pavada, sēžot pie darba galda, Yin Joga noņems slodzi no mugurkaula.

Yin Joga ir ļoti piemērota cilvēkam, kurš ir noguris, kam pietrūkst enerģijas vai kas ir nonācis grūtā dzīves situācijā.

Jogotājiem, kas apmeklē  Yin jogas nodarbības, ieteicams līdzi ņemt jaku vai krekliņu ar garām piedurknēm un zeķītes, jo prakse ir diezgan pasīva, un tās laikā var palikt vēsi.

– Uz nodarbībām lūgums ierasties ērtā apģērbā!

– Vismaz 2,5 h pirms nodarbības neēst!
– Nodarbības notiek: veselības klīnikā “Medeora” .  Ēveles ielā 6 a, Rīga .

P.S. Iepriekš pieteikšanās – jogasdarbnica.lv, vai tālr. 29785779 – obligāta, vizmaz 2 h pirms nodarbības.

            Uz tikšanos  nodarbībās!