Saskaņā ar tibetiešu tradīcijām, dziedošo (dziedinošo) trauku atklājumi meklējami Budas Šakjamuni (Buddha Shakyamuni) laikā (560-480. p.m.ē.) Indijā. ” Dziedošie”  jeb dziedinošie  trauki rada skaņu, kas ieved dziļā meditatīvā stāvoklī, kura mērķis ir sasniegt apgaismību. Šī meditācija  agrāk bija iespējama vien budistu altāros, tempļos, klosteros.
Atklāts, ka muzikālie instrumenti sākotnēji veidoti no 12 metālu sakausējuma – sudraba, niķeļa, vara, cinka, antimona, alvas, svina, kobalta, bismuta, arsēna, kadmija un dzelzs, taču mūsdienās to sastāvā var nebūt visu metālu un patiesais trauku sastāvs ir dziedošo trauku  izgatavotāja meistara īpaši glabātais noslēpums.
Tibetas dziedošie trauki rada skaņu, kas ieved dziļā meditatīvā stāvoklī, kura mērķis ir sasniegt apgaismību. Lai cilvēks labi justos, visa pamatā ir pareiza enerģētisko centru darbība. Katrs enerģētiskais centrs un tā darbība, protams, ir atkarīga no mūsu domām un jūtām.  Skaņa vienmēr ir bijusi savienotāj posms starp cilvēku un dievišķo. Fiziskajā līmenī ar skanošo bļodu palīdzību ir iespējams dziedināt slimības, pārtraukt sāpes un atjaunot enerģijas līdzsvaram organismā.

Tibetas trauki palīdz mazināt stresu, tos izmanto  dziedniecībā, čakru līdzsvarošanā, un pat mūzikas radīšanā.

 

Skaņas vibrācijas ir tādas frekvences, kas izraisa dziļi meditatīvu stāvokli, tādējādi noskaidrojot prātu un attīrot vietu intuīcijai. Mūsdienu medicīna atzīst, ka Tibetas trauku skaņas ir dziedējošas. To enerģija ir sava veida zāles, kas rada sakrālu telpu, kurā cilvēkus var dziedēt no stresa, hroniska noguruma, sāpēm un depresijas. Uzlabojas atmiņa, parādās enerģija, vairojas prieks, atveras radošums un dziļi personiski atklājumi. Ietekme saglabājas vairākas dienas.

Daži ar skaņas  izmantošanu saistītie terapeitiskie  aspekti:

 • Līdzsvaro elpošanu, pulsu, sirdsdarbību,
 • Samazina asinsspiedienu
 • Regulē ķermeņa temperatūru,
 • Mazina muskuļu spriedzi  un koordinē kustības,
 • Regulē hormonu darbību, mazina fiziskā un emocionālā stresa radīto  ietekmi
 • Aktivizē imūnsistēmu
 • Stimulē gremošanas sistēmu,
 • Līdzsvaro smadzeņu darbību
 • Uzlabo atmiņu un mācīšanās spējas,
 • Maina laika uztveri un izpratni,
 • Paplašina apziņu
 • Veicina vispārēju miera un līdzsvara sajūtu.

 

Kā klausīties Tibetas dziedinošo trauku skaņās? Sākotnēji dziedinošo trauku skaņās var klausīties ar nelielu distanci, bet pamazām tos var novietot arvien tuvāk ķermenim. Šāds stāvoklis harmonizēs čakru darbību. Šīs prakses laikā ieteicams vilkt apģērbu bez rāvējslēdzējiem, pogām, kā arī atteikties no rotām.
Lai iegūtu noturīgu efektu, iesakāms vismaz mēnesi nepārtraukti meditēt. Sākotnēji notiks atbrīvošanās no enerģijas blokiem, toksīniem, negācijām un tikai pēc tam var strādāt ar jaunu pozitīvu nodomu rosināšanu dzīvē, mainot apziņu.

Tibetas trauki palīdz mazināt stresu, tos izmanto dziedniecībā, čakru līdzsvarošanā, un pat mūzikas radīšanā.

Šāda meditācija ir noderīga arī reizēs, kad jārod atbilde uz kādu jautājumu. Skaņu vibrācijas atdzīvina un ļauj sajusties iekšēji visu spēcīgam un vēl vairāk saplūst ar Visumu.Skaņa ir viss. Tā ir viena no dievišķās mīlestības izpausmēm. Skaņa ir enerģija, un, darbojoties ar to, dziedot vai dungojot, vairojas mīlestības apjoms. Un mīlestība dziedina…