ir asanu virkne, kas jogas nodarbībā tiek izpildītas bez pārtraukuma. Mūsdienu joga, balstoties uz senās Indijas tradīcijām, kā būtisku jogas praksē atpazīst vingrojumu kompleksu „Sveiciens Saulei” (Surya Namaskar), ar ko iesākas katra jogotāja ikdiena vai jogas nodarbība.
No fiziskā aspekta to veido 12 jogas pozas, kas, saskaņoti ar ieelpu un izelpu, tiek izpildītas divas reizes – tātad viens pilns cikls ir 24 pozas. Labākais veids kā uzsākt veselīgu darba dienu, izkustinot visas ķermeņa muskuļu grupas, ir izpildot “Sveicienu saulei” asanu kompleksu 12 pilnus ciklus uz katru pusi.
Svarīga ir „Saules sveiciena” jeb Surya Namaskar simboliskā un filozofiskā izpratne. Katra poza saistīta ar ieelpu, vai izelpu. Jogā elpai ir gan ar dzīvības enerģijas, gan vienojoša kosmoloģiska nozīme – ar katru ieelpu mums tiek dots (piem., dzīvībai nepieciešamais skābeklis) un ar katru izelpu mēs atbrīvojamies un paši esam devēji.
Ja vēršam uzmanību uz izpildāmo pozu zīmējumu, tad visas 12 kopā veido pusloku – gluži kā Saule, no rīta uzlecot un vakarā norietot. Saule ir dzīves ritma noteicēja, kas gadu sadalījusi 12 mēnešos. Izpildot pilnu Saules sveiciena kompleksu, t.i. divas reizes 12 pozas, esam nonākušu līdz skaitlim 24, kas ir diennakts stundu skaits„Sveiciens Saulei” jeb Surya Namaskar ir arī skanoša jogas Saules godināšanas forma – katru no 12 pozām pavada viena mantra, kas godina vienu Saules dodošo izpratni.
Mūsdienām ir attīstījušās dažādas jogas skolas, tādēļ arī „Sveiciens Saulei” var būt ar atšķirīgām jogas pozu grupām. Pamatideja gan saglabājusies tā pati – vienota ieelpa un izelpa ar visu dzīvo, ko uztur Saules dotā gaisma un siltums.